Dei Energy News

Σάββατο 7 Δεκεμβρίου 2013

Σκοράρει... η ποδοσφαιρική ομάδα του Ομίλου ΔΕΗ

Παίζοντας κατά διαστήματα πολύ όμορφο ποδόσφαιρο και με
αντεπιθέσεις στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Ομίλου ΔΕΗ κέρδισε τους απόφοιτους του Κολεγίου 3-1 αναγκάζοντας τους να κάνουν την πρώτη τους ήττα για την φετινή χρονιά. Με ηγέτη το Μοντεσάτο που πέτυχε δυο τέρματα (το άλλο γκολ πέτυχε ο Δ.Ντούμας) η ομάδα του Παναγιώτη Ρεσίτη φάνηκε να βρίσκει τα πατήματα της και να δένει σαν ομάδα.
MVP
MONTEΣATOΣ (ΔEH)
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
ΟΜΙΛΟΣ ΔΕΗ: ΠAΣΠAΛIAPHΣ Π., NTOYMAΣ, ΠAΠAΔHMOΣ, ΠAΠAΔHMHTPIOY, BΛAΣTOΣ A., ΔHMOΠOYΛOΣ, KOTOΠOYΛHΣ, TΣOΠEΛOΓIANNHΣ, MONTEΣATOΣ, ΠAΣΠAΛIAPHΣ I., BΛAΣTOΣ Π. (KAMINAPHΣ, MΠOΓIOΠOYΛOΣ, APBANITAKHΣ)
ALUMNI: MOYTOYΣIAΔHΣ, TANTAΛOΣ, ΓIANNAKOΣ, AΓΓEΛOΠOYΛOΣ, KAZAKOΣ Γ., KAZAKOΣ Π., KAZAKOΣ A., MOΣXOBOΣ, KAΠANTAHΣ, ZEPBAΣ, ΠOΛYKANΔPIΩTHΣ (BAPΣANHΣ, ΠOPIΔHΣ, BENIEPHΣ)
ΔΗΛΩΣΕΙΣ
ΝΤΟΥΜΑΣ - ΔΕΗΝτούμας (Όμιλος ΔΕΗ):
«Παίξαμε σήμερα πολύ επιθετικά, ελέγξαμε το κέντρο και γυρίσαμε τη μπάλα με σωστή κυκλοφορία. Στο δεύτερο ημίχρονο βάλαμε δυο γκολ και πετύχαμε τη νίκη. Η ομάδα έχει βρει το ρυθμό της πλέον, έχουν γυρίσει οι τραυματίες και σιγά σιγά θα δείξουμε ακόμα πιο καλά πως παίζουμε».